Drewniane drzwi wewnętrzne mogą być wykonane na dwa sposoby:

  • wykończone płytą HDF lub MDF – sztywna drewniana rama obita jest płycinami – płytami, wykonanymi z różnych materiałów i w przeróżnych wzorach i kolorach:
  • fornirowane – pokryte fornirem, czyli cienką warstwą drewna, są niezwykle efektowne, ale niestety dosyć drogie. Mają naturalny drewniany kolor i prawdziwe usłojenie. Fornir jest również praktyczny, bowiem uszkodzony można łatwo wymienić lub uzupełnić. Drzwi wykończone fornirem są bardzo eleganckie, dlatego sprawdzą się w stylowych wnętrzach, ale także nowoczesnych, gdzie dominuje drewno,
  • laminowane – drzwi pokryte są specjalną okleiną z włókien celulozowych, które imitują barwę, strukturę i usłojenie konkretnego gatunku drewna. Grubość laminatu waha się między 0,2 a 0,5 mm. Doskonale znosi urazy mechaniczne i są niezwykle trwałe. Nie da się go jednak wymienić czy przeszlifować jak naturalnego drewna,
  • foliowane – pokryte folią z PCW, które również mogą imitować drewno. Są odporne na wilgoć i urazy mechaniczne;
  • z drewna klejonego – można wybrać drewno lakierowane, olejowane lub bejcowane. Wykonane z naturalnego drewna, mają niepowtarzalną barwę i strukturę oraz wyjątkowe usłojenie. Mimo wysokiej ceny mają niezwykle ważną zaletę – można je wielokrotnie odnawiać, a co za tym idzie –dopasowywać do zmieniającej się aranżacji wnętrza.

Drzwi drewniane należy zamawiać wyłącznie u profesjonalistów, którzy dobrze znają się na drewnie. Dzięki temu unikniemy paczenia się lub pękania drewna, będących skutkiem ich złego przygotowania. Nie ryzykuj!
Zamów u doświadczonego stolarza drzwi na wymiar! Rybnik i okolice – mają taką szansę! Zadzwoń i dowiedz się więcej!